All Products
Keywords [ stainless steel sheet coil ] match 193 Products.
Color Coated PPGI Coil Gl Prepainted Steel Coil Galvanised Metal Sheet 1500mm
| Products: | Color Coated Steel Coil |
|---|---|
| Surface Treatment: | PPGI |
| Grade: | DX51D,SGCC/CGCC/SPCC/DX51D/DX52D |
JIS Galvanized 316 Carbon Steel Plate Stainless Sheet Hardness 1800mm~2500mm
| Product Name: | Shipbuilding Steel Sheet |
|---|---|
| Delivery Conditon: | HR,CR,AR,Q+T,N+T,N,TMCP,UT,Z Direction |
| Thickness: | 6mm~90mm |
SS316L SS410 Stainless Steel Cold Rolled Sheet 2B AISI ASTM DIN
| Product Name: | Shipbuilding Steel Sheet |
|---|---|
| Delivery Conditon: | HR,CR,AR,Q+T,N+T,N,TMCP,UT,Z Direction |
| Thickness: | 6mm~90mm |
SS 201 Stainless Steel Structural Sections ASTM 304 316L Polished Stainless Steel L Profile
| Name: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled Hot Rolled |
| Edge: | Mill Edge\Slit Edge |
310S 321 Stainless Steel Pipe Tube 25MM 316L Stainless Steel Sanitary Astm A270
| Quality: | 25mm Seamless Metal Tubes Stainless Steel Sanitary Pipe Astm A270 304 316L 310S 321 |
|---|---|
| Application: | Industry,stair,medicine And Food Industry |
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
AiSi ERW Ss 316l Seamless Pipe Stainless Steel 304 Tube S30815
| Quality: | 316l Ss 316 Seamless Pipe 5/16" 3/8" 1/2" 1/4 Inch Stainless Steel Tube 316 Grade |
|---|---|
| Welding Line Type: | ERW |
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
2B SS317L Ss 310 Stainless Steel Solid Round Bar 200mm Hot Rolled
| Name: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled Hot Rolled |
| Edge: | Mill Edge\Slit Edge |
316L 3mm / 10mm Thick Carbon Stainless Steel Plate AISI HL Customization
| Product Name: | Shipbuilding Steel Sheet |
|---|---|
| Delivery Conditon: | HR,CR,AR,Q+T,N+T,N,TMCP,UT,Z Direction |
| Thickness: | 6mm~90mm |
100mm Stainless Steel Pipe Tube Aluminium Alloy Sch 10 Seamless Steel Tube AISI
| Quality: | Aluminium Alloy Seamless Metal Tubes 100mm 10 Sch 10 Stainless Steel Pipe ASTM AiSi JIS GB |
|---|---|
| Type: | Welded |
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |
20mm Seamless Stainless Steel Square Tubing 1.5In 1.25 Inch Hot Rolled Seamless Pipe Ss 304
| Quality: | Hot Rolled Seamless Metal Tubes 1.75" 1.5 In 1.25 Inch Stainless Steel Round Pipe |
|---|---|
| Outer Diameter: | 20mm |
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |

